Choď na obsah Choď na menu
 


Dva a pol chlapa - serial

Dva a pol chlapa (v origináli Two and a half men) je americký televízny sitkom nominovaný na Cenu Emmy,[chýba zdroj] ktorý premiérovo vysiela televízia CBS. Dej seriálu sa sústreďuje okolo slobodného, život si užívajúceho mládenca Charlieho, ktorého bezstarostný život je prerušený, keď jeho čerstvo rozvedený brat Alan sa k nemu nasťahuje spolu so synom Jakeom. Seriál vytvorili producenti Chuck Lorre (Roseanne, Dharma a Greg, The Big Bang Theory) a Lee Aronsohn (Murphy Brown, The Big Bang Theory). V máji 2009 skončila už šiesta séria (140 epizód), ktorá mala premiéru 22. septembra 2008, presne päť rokov po celkom prvej epizóde. Ak bude mať seriál stále pozitívny ohlas u divákov, štúdio CBS plánuje natočiť a odvysielať ešte ďalšie dve série.2-a-pol.jpeg

Zaujímavosti

  • Veľká časť humoru v seriáli pochádza zo skutočných životných skúseností tvorcu Chucka Lorra s jeho vlastnou matkou.
  • Každá epizóda (okrem dvoch) má názov podľa citátu, ktorý povie počas epizódy niektorá z postáv. Výnimkou sú dve epizódy – úvodná, nazvaná klasicky "pilot" a jedna, v ktorej je citát časťou zmazanej scény.
  • Seriál sa natáča v pôvodných kulisách sitkomu zo 70. rokov Laverne a Shirley. Jedinou zmenou je malá chodba dole pri schodoch a trochu väčšia kuchyňa.
  • Chuck Lorre napísal úvodnú pieseň. V lete 2005 potvrdil, že úvodnú pieseň naspievali speváci zo štúdia a nie samotní herci.
  • Chladnička v kuchyni naozaj funguje, čo je nezvyčajné u televíznych seriálov.
  • Alan platí mesačne 3875 dolárov na alimentoch svojej žene Judith.
  • Berta mala pôvodne byť iba dočasná postava, ale Conchata Ferrel mala veľmi dobrú odozvu u publika, tak sa stala pravidelnou postavou od začiatku druhej série.
  • Nikdy nebolo spomenuté čím sa vlastne Judith živí. Alan je chiropraktik, Charlie píše zvučky a neskôr aj piesne pre deti, Evelyn predáva nehnuteľnosti, Berta je gazdiná a Rose je členka predstavenstva v banke jej otca.
  • Pôvodný náhradník za Charlieho Sheena mal byť Hugh Grant, ktorý nečakane úlohu hlavnej postavy odmietol v neúspešnom záverečnom rokovaní. Tvorcovia siahli aj po týchto kandidátoch ako je Woody Harrelson, Rob Lowe, John Stamos a Jeremy Piven. Nakoniec sa náhradníkom stal Ashton Kutcher. dava-aa-2.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

Klik tu: http://www.youtube.com/results?search_query=dva+a+pol+chlapa+sk&oq=dva+a+&aq=0&aqi=g10&aql=&gs_l=youtube.3.0.0l10.30309.31012.0.32438.6.6.0.0.0.0.182.518.4j2.6.0...0.0.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dva a pól chlapa

(kristína, 1. 5. 2012 18:17)

je to super seriál faktttt :)
stojí za to ho pozerat

 

 

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 39209
Mesiac: 708
Deň: 32